Nici PDO – jak długo utrzymuje się efekt?

Brak komentarzy

Każdy chciałby zachować młody wygląd jak najdłużej, ale natura jest w tym temacie stanowcza: mniej więcej po 25. roku życia produkcja kolagenu i elastyny w organizmie stopniowo się zmniejsza. W rezultacie pojawiają się pierwsze zmarszczki na twarzy, tkanki zaczynają opadać i rozpoczyna się powolny proces starzenia skóry. Większość kobiet i mężczyzn sięga po kosmetyki, które – jeśli będą dobrze dopasowane i regularnie stosowane – mogą pomóc w nawilżeniu i poprawie jędrności ciała. Ale to nie wszystko.  

Nici PDO to szansa na odmłodzenie skóry

Stosowanie dobrych kosmetyków wraz ze zdrowym stylem życia (z wysypaniem się, nawadnianiem, redukcją stresu, pełnowartościową dietą i aktywnością fizyczną) jest niewystarczające, jeśli chcemy skorzystać z współczesnych możliwości poprawy stanu skóry na dłużej  i osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Konkurencją dla standardowych kosmetyków jest rozwijająca się medycyna estetyczna i doskonały produkt – nici PDO. To sprawdzona i bezpieczna metoda odmłodzenia skóry twarzy i całego ciała, której efekty utrzymują się średnio od 1,5-2 lat. Jej odkrycie zawdzięcza się Koreańczykom. 

Nici PDO – co to jest i jak działa?

Wchłanialne nici PDO (polidioksanon) to włókna syntetyczne, które wprowadza się pod skórę, aby poprawić jej jędrność, elastyczność, nawilżenie i napięcie. Nici PDO mają też działanie rozjaśniające i liftingujące. Po pewnym czasie rozpuszczają się w tkankach i nie stanowią dla organizmu żadnego niebezpieczeństwa. Skuteczność tego działania jest bardzo wysoka i zauważalna już po zabiegu. Jednak te natychmiastowe zmiany to dopiero początek zadowolenia pacjentów. Po około 7-14 dniach od wprowadzenia nici rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek, czyli ponowna produkcja kolagenu i elastyny. Trwa ona przez cały czas utrzymywania się nici pod skórą – średnio ok. 7-8 miesięcy. Kwestia ponownego zaniku kolagenu i wejścia w proces starzenia się skóry jest indywidualna – u wielu pacjentów następuje to z opóźnieniem, dlatego od rozpuszczenia nici odmłodzoną skórą można cieszyć się jeszcze przez kilka miesięcy. Zabiegi z wykorzystaniem nici PDO są bezbolesne i mogą być powtarzane, aby zachować jak najlepszy, odmłodzony wygląd

Na jakie części ciała można stosować nici PDO?

Nici PDO stosuje się na większość partii ciała – od twarzy (wygładzenie zmarszczek, lifting czoła, podniesienie opadających brwi i policzków), po podbródek, szyję, dekolt, ramiona,  piersi, brzuch, uda czy pośladki. Nici PDO minimalizują lub całkowicie usuwają rozstępy (w zależności od stopnia ich utrwalenia), redukują też przebarwienia i rozjaśniają skórę. Ta prosta metoda walki z konsekwencjami starzenia jest bezpieczna, stosowana na wszystkich kontynentach i co najważniejsze: nie wymaga użycia skalpela. 

Jeśli prowadzisz własny gabinet i chcesz wyposażyć go w nowoczesne produkty, zobacz, co przygotowaliśmy w naszej hurtowni medycyny estetycznej. Dostarczamy m.in. nici PDO cenionych producentów Grand Aespio oraz Princess Lift. Wśród dostępnych rodzajów nici PDO, mamy nici mono, screw, anchor i nici z haczykami. 

Przeczytaj też:

This entry was posted by in Bez kategorii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *