Jak skutecznie wypełnić zmarszczki na twarzy?

1 komentarz

Wiele osób, na których skórze widać wyraźne oznaki starzenia, zastanawia się czym wypełnić zmarszczki na przykład wokół i pod oczami, w okolicach ust itd. Nic w tym dziwnego – chcemy wyglądać młodo i atrakcyjnie bez względu na wiek, a mało estetyczne bruzdy i “zagięcia” na skórze zdecydowanie to utrudniają. Jak więc skutecznie wypełnić zmarszczki na czole? Jeżeli Ty także należysz do osób, które chcą wiedzieć, jak zniwelować zmarszczki na twarzy, zwłaszcza w takich kluczowych strefach, jak wiotka skóra w okolicy oczu, zmarszczki palacza, bruzdy nosowo wargowe czy tzw. chomiki, koniecznie czytaj dalej. Nie ma na to jednego sposobu, ani jednej prostej odpowiedzi. Zadbać należy o dobrą kondycję i strukturę skóry, jednak gdy to przestaje wystarczać z pomocą przychodzi medycyna estetyczna!

 

Profilaktyka i co dalej?

Każdy profesjonalista z branży urodowej wie, że o skórę należy zacząć dbać jak najwcześniej. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć. Odpowiednio dobrane, do potrzeb cery oraz wieku klientki, kosmetyki mogą skutecznie opóźniać procesy starzenia się skóry. Nie zdołają ich jednak powstrzymać, ani tym bardziej cofnąć. Pomimo zastosowania działań profilaktycznych, w pewnym momencie może przyjść czas na wytoczenie mocniejszych dział na front walki o piękny i młody wygląd. Dzięki osiągnięciom współczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej możliwe jest cofnięcie czasu o kilka, a nawet kilkanaście lat, poprzez spłycenie lub całkowite usunięcie zmarszczek. Na ich wypełnianie coraz częściej decydują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Ile kosztuje wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym, botoxem itd.

Drugie, często zadawane pytanie obok “czym wypełnić zmarszczki” brzmi, “ile kosztuje wypełnienie zmarszczek”. Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od użytego preparatu; zabiegu oraz jego obszaru; renomy miejsca, do którego się udamy; tego, w jakim mieście będzie się odbywać wypełnianie zmarszczek itd.

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na wypełnienie zmarszczek nosowo-wargowych, tych wokół oczu, na czole, czy jeszcze innych, warto pamiętać o tym, że na urodzie nie należy oszczędzać. Cena nie jest jedynym wyznacznikiem, na jaki powinniśmy patrzeć. Poświęćmy chwilę, aby poczytać opinie o specjaliście, który zajmie się naszą skórą, sprawdźmy jakie produkty stosuje (czy są to preparaty z najwyższej półki np. Juvederm) itd.

Zmarszczka zmarszczce nierówna

Wypełnienie zmarszczek mogłoby się wydawać bardzo prostym zabiegiem. Nic jednak bardziej mylnego. Każdy tego typu ślad czasu na twarzy wymaga odmiennego traktowania. Terapia powinna być dobrana nie tylko okolic występowania zmarszczek, ale także do indywidualnych potrzeb pacjenta. Podczas zabiegu warto wziąć pod uwagę także przyczyny występowania zmarszczek.

Do najczęściej wyróżnianych rodzajów zmarszczek należą zmarszczki:

  • grawitacyjne – powstają u każdego, bez względu na płeć. Wywołuje je proces starzenia, gdy skóra traci swoją gęstość oraz jędrność, w wyniku czego nie jest w stanie stawiać oporu działającej na nią grawitacji;
  • mimiczne – powstają w wyniku procesu miostarzenia skóry, zlokalizowane są tam, gdzie pracują mięśnie twarzy;
  • posłoneczne – są wynikiem procesu fotostarzenia, powstają w wyniku ekspozycji na promieniowanie UV (wraz z nimi mogą pojawiać się także przebarwienia skóry);
  • senne – dotyczą każdego i są wynikiem sposobu, w jaki pacjent śpi. Najmniej korzystne dla skóry jest spanie na brzuchu.

Dzięki zdiagnozowaniu przyczyny występowania zmarszczek można nie tylko skutecznie je wypełnić, ale także podjąć kroki, które pomogą na dłużej utrzymać efekty np. poprzez ograniczenie kąpieli słonecznych, zmianę sposobu snu itd.

Czym wypełnić zmarszczki?

Obecnie osoby przeprowadzające zabiegi wypełniania zmarszczek mają do wyboru cały szereg skutecznych i bezpiecznych preparatów, których mogą użyć. Dzięki temu dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb pacjenta staje się jeszcze łatwiejsze. Oprócz osławionego botoxu, do dyspozycji jest także kwas hialuronowy czy specjalnie skomponowane do terapii przeciwstarzeniowych koktajle do mezoterapii igłowej i mikroigłowej. Dzięki nim bez trudu można osiągnąć doskonały efekt odmłodzenia w kilka chwil.

Z naszego doświadczenia możemy gorąco polecić preparaty, takie jak:

  • Juvederm Voluma – stworzony z myślą o wolumetrii: wypełnianiu i przywracaniu kształtu oraz objętości twarzy. Został zaprojektowany z myślą o mocnej wolumetrii, ale skutecznie radzi sobie też z głębokimi zmarszczkami. Do tego jest bardzo trwały;
  • Juvederm Ultra 3 –  produkt bardzo uniwersalny, przeznaczony do wypełniania głębokich i średnich zmarszczek, świetnie nadający się także do korekcji objętości i kształtu warg. Świetnie sprawdzi się w wypełnianiu linii marionetki oraz bruzd nosowo-wargowych. Trwały i bezpieczny. 

Na niewielkie, drobne i płytkie zmarszczki polecamy z kolei zestawy do mezoterapii mikroigłowej od Genosys. Innym, świetnym produktem, który pozwala walczyć z widocznymi oznakami starzenia się skóry, jest preparat produkowany przez firmę Filorga – NCTF 135 HA, oparty o kwas hialuronowy. Jest to jeden z najbogatszych mezokoktajli na rynku, w którego skład oprócz kwasu hialuronowego wchodzą także: 13 witamin, 23 aminokwasy, 6 składników mineralnych, . 6 koenzymów, 5 kwasów nukleinowych, 2 czynniki redukujące (hamujące procesy wolnorodnikowe). Każdy z wyżej opisanych pozwoli na osiągnięcie doskonałych, trwałych i w pełni naturalnych efektów.

Skutecznie wykonany zabieg wypełniania zmarszczek poprawi samopoczucie klienta i przywróci uśmiech na jego twarz. Dlatego zachęcamy do sięgania wyłącznie po wysokiej jakości produkty, co do których skuteczności oraz bezpieczeństwa nie ma najmniejszych zastrzeżeń.

This entry was posted by in Bez kategorii.

1 replies on “Jak skutecznie wypełnić zmarszczki na twarzy?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *