Nici PDO – jak działają?

2 komentarze

grand aespio

Nici PDO już od kilkudziesięciu lat podbijają rynek medycyny estetycznej. To syntetyczne włókna (z polidioksanonu), które wprowadza się za pomocą cienkiej igły do skóry. Pacjenci nie muszą poddawać się zabiegom chirurgicznym, aby osiągnąć efekt odmłodzonej, promiennej, nawilżonej i wygładzonej skóry. Jak działają nici PDO i czym różnią się np. nici Barb 4 od nici Anchor?

Jak działają Nici PDO? Jakie przynoszą efekty?

Nici PDO, w zależności od wybranego rodzaju i celu zabiegu:

  • redukują zmarszczki, 
  • poprawiają stopień napięcia skóry,
  • podnoszą opadające tkanki, 
  • zmniejszają przebarwienia.

Nici PDO do liftingu poprawiają stan i wygląd skóry wokół oczu, ust, nosa, ale także na ramionach czy piersiach. Ich zastosowanie jest szerokie, a cały zabieg, dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia, przebiega bezboleśnie. Zarówno nici modelujące twarz, jak i nici do liftingu piersi, dają natychmiastowe efekty widoczne po zabiegu. Czas ich utrzymania waha się od kilku do kilkunastu miesięcy – szacowany okres jest jednak określany w odniesieniu do konkretnego produktu. Nici PDO znajdziesz w asortymencie naszej hurtowni medycyny estetycznej, w której umieściliśmy szczegółowe informacje na temat każdego z rodzajów: nici PDO Basic, nici Screw, nici Barb 4D czy Anchor. 

Nici PDO – czym się od siebie różnią?

Czym różnią się wspomniane już rodzaje nici? Przede wszystkim przeznaczeniem oraz technologią ich tworzenia. Podstawowe nici PDO to pojedyncze włókno polidioksanonu, które specjaliści często używają do łączenia z innymi wariantami nici. W ten sposób wspomagają np. konturowanie linii żuchwy.  Nici Screw przydają się przy korygowaniu najbardziej problematycznych obszarów – np. rowka policzkowo-jarzmowego i skóry nad górną wargą. Nici z haczykami Barb 4D podciągają z kolei opadające tkanki, a ich dodatkową, wyróżniającą cechą jest zastosowanie innowacyjnego systemu mikroskopowego podczas produkcji. Dzięki temu, haczyki są gęsto rozłożone i nacinane laserowo w czterech wymiarach, co jeszcze bardziej zwiększa ich skuteczność. 

Co trzeba wiedzieć o zabiegu? 

Jak wygląda sam zabieg i co trzeba o nim wiedzieć? Warto zwrócić uwagę na to, że chociaż nie sprawia bólu i nie wymaga użycia narzędzi chirurgicznych, wprowadzenie nici PDO do skóry jest jednak zabiegiem medycznym. Oznacza to, że pacjenci powinni skonsultować swoją decyzję (pod kątem zdrowia) i przestrzegać zasad dotyczących przygotowania do zabiegu. Podobnie jest z okresem po jego zakończeniu – każdy specjalista medycyny estetycznej zobowiązany jest do poinformowania o obowiązujących regułach – np. unikaniu solarium, opalania i wizyt na basenie, rezygnacji z niektórych leków lub nadmiernego wysiłku fizycznego. Występujące działania niepożądane (tj. np. miejscowa tkliwość skóry, siniak, obrzęk lub zaczerwienienie) mijają po zabiegu w ciągu ok. 72 godzin. 

Skąd się wzięły nici PDO? 

Źródłem powstania nici PDO jest Korea Południowa. Medycyna estetyczna rozwijała się tam zdecydowanie prężniej niż w Polsce i innych częściach świata. Nici PDO stopniowo zyskiwały popularność w Brazylii i Stanach Zjednoczonych, ale od wielu już lat,  praktykowane są też w krajach europejskich – w tym również w Polsce. Decydując się na zakup nici z naszej hurtowni online, masz pewność, że dostarczone zostaną bezpiecznie, w sterylnych kaniulach. 

This entry was posted by in Bez kategorii.

2 replies on “Nici PDO – jak działają?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *