Produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego w organizmie kobiet i mężczyzn nie trwa przez całe życie. Już po ok. 20. roku życia można zaobserwować jej spowolnienie. Oznaką tego są pierwsze zmarszczki. Obecnie na rynku medycyny estetycznej proponuje się dużo produktów i zabiegów, które mają zregenerować skórę i zahamować jej starzenie. Oczywiście nie całkowicie. Jednak wiele zmian na skórze da się opóźnić.

Continue reading →


Jak ujędrnić owal twarzy? To pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet, a także coraz więcej mężczyzn. Nie ma w tym nic dziwnego, bo wiotka, opadająca skóra odbiera nam nie tylko piękny wygląd, ale często także dobre samopoczucie, obniżając równocześnie samoocenę. Oczywiście, tak jak w każdym innym przypadku, lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego tym, jak skutecznie podnieść owal twarzy warto zainteresować się już w młodym wieku. A co ze starszymi osobami, które zauważyły już u siebie wyraźne objawy opadającego owalu twarzy, takie jak zmarszczki lub obwisłe policzki? Im z pomocą przychodzi współczesna medycyna estetyczna.
Continue reading →


Wiele osób, na których skórze widać wyraźne oznaki starzenia, zastanawia się czym wypełnić zmarszczki na przykład wokół i pod oczami, w okolicach ust itd. Nic w tym dziwnego – chcemy wyglądać młodo i atrakcyjnie bez względu na wiek, a mało estetyczne bruzdy i “zagięcia” na skórze zdecydowanie to utrudniają. Jak więc skutecznie wypełnić zmarszczki na czole? Jeżeli Ty także należysz do osób, które chcą wiedzieć, jak zniwelować zmarszczki na twarzy, zwłaszcza w takich kluczowych strefach, jak wiotka skóra w okolicy oczu, zmarszczki palacza, bruzdy nosowo wargowe czy tzw. chomiki, koniecznie czytaj dalej. Nie ma na to jednego sposobu, ani jednej prostej odpowiedzi. Zadbać należy o dobrą kondycję i strukturę skóry, jednak gdy to przestaje wystarczać z pomocą przychodzi medycyna estetyczna!

 

Continue reading →


Spoglądasz w lustro i po raz kolejny zadajesz sobie pytanie – co na wypadanie włosów? Martwi Cię to, że bujna dotąd fryzura przerzedza się, a na szczotce zostaje coraz więcej Twoich włosów? Ten problem dotyczy nie tylko Ciebie. Boryka się z nim coraz więcej osób. I choć przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różne, istnieją skuteczne sposoby na to, aby powstrzymać ten proces. Jednym z najskuteczniejszych z nich jest mezoterapia. Zanim jednak przejdziemy do tego, co zrobić, żeby włosy nie wypadały, zatrzymajmy się na chwilę nad istotą problemu.

 

Continue reading →


Zależy Ci na tym, aby spełnić wszelkie oczekiwania swoich klientów? Zdajesz sobie sprawę, z tego, że w kwestii medycyny i dermatologii estetycznej nie ma miejsca na ustępstwa? W takim razie z pewnością poszukujesz produktów, które cechują się najwyższą jakością i dużą skutecznością, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo. Juvederm to linia wypełniaczy, która nie tylko wpisuje się w te kategorie. Co więcej, preparaty te są także dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Poznaj je bliżej i przekonaj się, że to produkty, z którymi można więcej!

Juvederm od Allergan – zaufaj firmie z doświadczeniem

Producentem marki Juvederm jest amerykańska firma Allergan plc, która za siedzibę obrała sobie Dublin. Wieloletnie doświadczenie na rynku oraz troska o klientów sprawiają, że jest to partner, któremu możesz w pełni zaufać, nie tylko Ty, ale także Twoi pacjenci. Allergan plc zaliczany jest do wiodących, innowacyjnych firm farmaceutycznych z globalnym zasięgu. To także lider nowoczesnego modelu Growth Pharma.

Continue reading →


Nici PDO już od kilkudziesięciu lat podbijają rynek medycyny estetycznej. To syntetyczne włókna (z polidioksanonu), które wprowadza się za pomocą cienkiej igły do skóry. Pacjenci nie muszą poddawać się zabiegom chirurgicznym, aby osiągnąć efekt odmłodzonej, promiennej, nawilżonej i wygładzonej skóry. Jak działają nici PDO i czym różnią się np. nici Barb 4 od nici Anchor?

Jak działają Nici PDO? Jakie przynoszą efekty?

Nici PDO, w zależności od wybranego rodzaju i celu zabiegu:

  • redukują zmarszczki, 
  • poprawiają stopień napięcia skóry,
  • podnoszą opadające tkanki, 
  • zmniejszają przebarwienia.

Continue reading →


Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego (HA) cieszą się dobrymi opiniami, zarówno wśród zadowolonych klientów, jak i profesjonalistów. W tym wpisie chcielibyśmy przybliżyć Ci nieco produkty z naszej oferty. Zebraliśmy tu marki, które zachwycają jakością, uniwersalnością, ale co równie ważne ceną! Poznaj wypełniacze Revolax, Juvederm i Stylage (pamiętaj, że to nie jedyne propozycje, jakie mamy w naszej ofercie) i sprawdź jakie możliwości Ci dają.

Wypełniacze Revolax, a może Juvederm lub Stylage?

Jeśli chcesz osiągać doskonałe i długotrwałe efekty, musisz stawiać na wysokiej jakości produkty. Tylko z nimi zyskasz pewność, że zarówno Ty, jak i klient będziecie ukontentowani wynikiem zabiegu. W ofercie naszej hurtowni zebraliśmy niezawodne i godne polecenia wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, między innymi takich marek, jak:

Zarówno one, jak i pozostałe nasze propozycje stanowią świetną alternatywę dla botoksu. Niezależnie od tego, na którą markę się zdecydujesz, robiąc zakupy u nas, możesz mieć pewność, że dostajesz to, co najlepsze. 

Continue reading →


W naszej internetowej hurtowni medycyny estetycznej za cel stawiamy sobie zapewnienie naszym klientom dostępu do najlepszych, wysokiej jakości produktów, które bez trudu sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Stawiamy na oryginalne rozwiązania, cechujące się nie tylko innowacyjnością, ale także skutecznością. Dlatego też w naszej ofercie nie mogło zabraknąć produktów marki Genosys. Sprawdź, jak wspólnie możemy pomóc Tobie oraz Twoim klientom w walce o perfekcyjny wygląd.

Poznaj Genosys

Genosys to profesjonalna linia kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry, a także włosów. Marka powstała z myślą o potrzebach wszystkich osób, które lubią dbać o swój dobry wygląd. Ich produkty wyróżniają się dużą skutecznością, a ponadto pozwalają osiągnąć zjawiskowe efekty, o jakich marzy każdy człowiek poddający się zabiegom upiększającym, bez względu na wiek czy płeć.

Continue reading →


Properties of hyaluronic acid and its application in cosmetology and aesthetic medicine

Streszczenie

Kwas hialuronowy należący do glikozoaminoglikanów jest głównym składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej tkanki łącznej, występuje też w płynie maziowym stawów, ciele szklistym oka itd. Dawniej był pozyskiwany z grzebieni kogucich lub z pępowiny płodu, obecnie w wyniku procesów biotechnologicznych. Ze względu na swoje właściwości lepko-sprężyste, składnik ten u ludzi służy za substancję podstawową skóry właściwej, powięzi i większości płynnych podłoży. Jako biopolimer wysoce hydrofilowy funkcjonuje jako substancja nawilżająca, zapewniająca prawidłowe uwodnienie w skórze,pełni funkcję sita ograniczającego wejście patogenów, białek i proteaz, pobudza proliferacje fibroblastów, jest induktorem syntezy endogennego HA, czy kolagenu oraz elastyny, chroni komórki przed wolnymi rodnikami, spełnia funkcje immunoregulujące. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego znacząco się zmniejsza, a ok. 80. roku życia ulega zanikowi. Celem pracy było przedstawienie właściwości kwasu hialuronowego oraz jego zastosowania jako składnika kosmetyków oraz substancji wypełniającej w medycynie estetycznej.

Słowa kluczowe: kwas hialuronowy, glikozoaminoglikan, hialuronian, biopolimer, kosmetologia, medycyna estetyczna.

Continue reading →


Psychological consequences of cosmetic botox therapy

Streszczenie

Twarz jest jednym z najważniejszych narządów ko­munikacji społecznej. Rolę tę może odgrywać dzię­ki względnie trwałym zmianom swojego wyglądu, niosącym informacje o wieku, oraz szybko przemi­jającym zmianom wyrazu, który zdradza informa­cje o stanie psychicznym i zamiarach. Sprzężenie mimiki z nastrojem jest dwukierunkowe – samopo­czucie przejawia się w wyrazie twarzy. Mimika oso­by obserwowanej (neurony lustrzane), wymuszona unieruchomieniem mięśni mimicznych, powoduje zmiany nastroju. Toksyna (Clostridium botulinum), znana pod nazwą jadu kiełbasianego lub botok- su, blokuje transmisję cholinergiczną i powoduje zwiotczenie mięśni. Dzięki temu po odpowied­nich podaniach lokalnych wpływa na wygładzenie zmarszczek mimicznych, a właściwość tę wykorzy­stano w zabiegach odmładzających twarz, która jest dobrym indykatorem wieku. Takie wygładzenie po­woduje ograniczenie przekazywania i odczuwania nastrojów. Ponieważ zabiegi botoksem dotyczą z re­guły wygładzania zmarszczek wywołanych przy­kurczem mięśnia marszczącego brwi, nadających twarzy wyraz smutny i ponury, prowadzą zwykle do podniesienia nastroju. Rozważa się obecnie wpro­wadzenie botoksu jako terapii przeciwdepresyjnej.

Słowa kluczowe: botoks, depresja, emocje, mimi­ka, nastrój, twarz

Continue reading →