Genosys: Mezopen Dermafix i Rollery – dwa urządzenia o komplementarnym działaniu.

Brak komentarzy

mezoterapia mikroigłowa

Twoi klienci szukają kompleksowych i prostych rozwiązań? Chcieliby korzystać z produktów i usług, które jednocześnie redukują zmarszczki i wzmacniają napięcie skóry? Albo takich, które zmniejszają widoczność naczynek i jednocześnie widocznie ujędrniają ciało? Współczesna medycyna estetyczna walczy z myśleniem, że nie można mieć wszystkiego.  Czasem można. A manualne derma rollery od Genosys są tego dowodem.

Czym jest mezoterapia mikroigłowa i jaki ma mechanizm działania?

Proces starzenia się skóry jest procesem naturalnym, rozpoczyna się zwykle około 25-30 roku życia i zależy głównie od warunków genetycznych, ale także od stylu życia i warunków środowiska. Szacuje się, że tylko w około 30% stan naszej skóry zależy od genów. Jest więc nad czym pracować ! A starzenie się skóry to nic innego jak widoczny ubytek jędrności, sprężystości i gęstości tkanek.

Odpowiedzialna za to jest głównie degradacja takich substancji jak kolagen, elastyna czy kwas hialuronowy. Zmniejszają się również zdolności regeneracyjne skóry, która z czasem staje się cieńsza, pozbawiona blasku i wrażliwsza na czynniki zewnętrzne.

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg kontrolowanego mikrouszkodzenia skóry, wprowadzenia jej w delikatny stan zapalny (widoczny rumień), którego celem jest stymulacja do naturalnej samoregeneracji, wzrost produkcji takich substancji jak wspomniany kolagen i elastyna oraz wprowadzenie substancji aktywnych (zawartych np w mezokoktajlach) w głąb skóry. Do zabiegu mezoterapii mikroigłowej wykorzystujemy roller medyczny lub automatyczne urządzenie do mikronakłuwania mezopen.

Medyczny roller manualny (z wymienną lub niewymienną głowicą)

Zdrowy styl życia czy odpowiednia pielęgnacja i indywidualnie dopasowane kosmetyki – to wszystko jest ważne i z pewnością wpływa na zachowanie atrakcyjnego wyglądu niezależnie od płci i wieku. Klientki i klienci, którym zależy na nawilżonej skórze twarzy i jak najdłuższym zachowaniu młodości, mogą liczyć na wsparcie nie tylko kremów, lecz także przedmiotów stymulujących fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny

Naturalne procesy starzenia się powodują, że kolagen i elastyna przestają być produkowane w organizmie, co uwidacznia się m.in. w postaci pojawiających się zmarszczek czy opadającej skóry. Roller manualny, który przygotował producent Genosys, ma za zadanie poprawić kondycję skóry twarzy właśnie poprzez pobudzenie komórek do produkcji elastyny i kolagenu

Genosys przygotował dla skóry jeszcze więcej – mezopen Dermafix

Na Genosys można liczyć od lat – ich profesjonalne linie kosmetyków i urządzeń coraz częściej są podstawowym wyposażeniem gabinetów medycyny estetycznej. Dobrym przykładem jest też Mezopen Genosys Dermafix PREMIUM wykorzystywany przy zabiegu mikronakłuwania. Każdy kartridż ma 16 igieł i regulację długości od 0,25 mm do 2,5 mm. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a jego zadaniem – podobnie jak w przypadku rollera – jest zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny.

Obszarami zabiegowymi przy użyciu rollera i mezopena mogą być: twarz i szyja, dekolt, brzuch, pośladki, uda i skóra głowy. Ciało zyskuje na wzmocnieniu, zdrowym wyglądzie, a nawet blasku. Najlepsze efekty uzyskuje się systematyczną stymulacją, dodatkowo wspartą przeznaczonymi do tego celu ampułkami, takimi jak na przykład:

 • ampułki AWS (Koktajl przeciwzmarszczkowy),
 • ampułki SWS (Koktajl wybielający, regulujący hiperpigmentację),
 • ampułki CTS (Koktajl odbudowujący, ze skoncentrowanymi cytokinami),
 • ampułki CVS (Koktajl regenerujący i silnie nawilżający),
 • ampułki HES (Koktajl z kwasem hialuronowym zwiększającym objętość tkanek -Volume Solution),
 • ampułki PCS (Koktajl do skóry problematycznej i trądzikowej),
 • ampułki SRS (Koktajl kwasów AHA do zabiegu z derma rollerem),
 • seria Eye cell -dedykowana do wymagającej skóry pod oczami.

Po zabiegu zaleca się stosowanie kremów i masek łagodzących, a także kremów podtrzymujących efekty zabiegu – np. Serum AWS i  krem Eye cell. Warto również wiedzieć, że rollery w formie stempla i mezopen dają rewelacyjne efekty również w pracy ze skórą głowy i problemem wypadania włosów. Najlepiej działają w połączeniu z serią HR3 matrix (szampon, peeling i koktajl).

Jakie efekty są widoczne po zastosowaniu mezopena Dermafix i rollera od Genosys?

Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń do mikronakłuwania firmy Genosys dają rezultaty takie, jak:

 • wzmocnienie napięcia, gęstości i jędrności skóry twarzy,
 • wygładzenie skóry, 
 • zanik naczynek, wyrównanie kolorytu, 
 • redukcja zmarszczek, 
 • redukcja cellulitu,
 • zniwelowanie rozstępów i blizn,
 • lepsza absorpcja cennych substancji kosmetycznych. 

Zwróćmy uwagę szczególnie na ostatnią z wymienionych zalet. Kiedy skóra twarzy jest stymulowana przez roller czy mezopen firmy Genosys, stosowanie kosmetyków (nawet tych samych co zwykle) jest bardziej korzystne. Składniki nawilżające i odbudowujące są lepiej wchłaniane przez skórę, więc lepiej działają.

Jaka jest więc różnica w działaniu pomiędzy rollerem a mezopenem?

Medyczny roller manualny to urządzenie manualne z jedną, niezmienną długością igiełek ulokowanych na wałku, którym rolowany jest obszar zabiegowy. Z uwagi na kąt nachylenia igiełek (nie jest to kąt prosty), powstałe uszkodzenia są większe w porównaniu do mezopena, a celowy stan zapalny silniejszy. Dlatego też urządzenie to świetnie sprawdza się w miejscach, gdzie skóra jest grubsza i wymaga silniejszej stymulacji jak: rozstępy na brzuchu i nogach, cellulit, blizny- derma roller jest zalecany jako skuteczniejszy w zabiegach na ciało. Natomiast trudniej będzie się pracować z rollerem w miejscach, gdzie obszar zabiegowy jest mały, a na skórze mamy załamania – jest tutaj mniej precyzyjny.

Mezopen Dermafix to jak sama nazwa wskazuje ” długopis”, tyle że na jego zakończeniu znajduje się kartridż z 16 igiełkami. Dzięki pełnej automatyzacji procesu nakłuwania, jest ono bardzo precyzyjne, a czas rekonwalescencji po zabiegu krótszy. Mezopen Dermafix daje nam możliwość regulacji długości igiełek (od 0,25mm do 2,00 mm) oraz  mocy/prędkość wkłuć: 9 stopni prędkości, od 1000 do 6000 obrotów na minutę.

Najważniejsza różnica pomiędzy rollerem a mezopenem to technika i kąt wykonania mikronakłuć.  W derma rollerze są one wykonywane jak “w walcu”, a w mezopenie są tworzone pod kątem prostym i pod tym samym kątem igły jest wycofywana ze skóry – powoduje to mniejsze rozciągnięcie skóry, a samo wkłucie jest bardziej kontrolowalne. Podczas 1 zabiegu jesteśmy w stanie poddać mezoterapii wiele obszarów zmieniając długość igiełek i prędkość ich nakłuwania. Przy systematycznej pracy mamy gwarancję efektów przy minimalnym okresie rekonwalescencji.

Produkty i urządzenia Genosys w Amgroup

Jako hurtownia medycyny estetycznej dostarczamy specjalistom asortyment marki Genosys i Mesosys (będącej następcą). Na naszej stronie internetowej przedstawiamy szereg produktów Genosys, w tym na przykład: kremy BBC, tonik pobudzający wzrost włosów, maski na twarz do stosowania przed zabiegiem mikronakłuwania czy serum z rollerem. W opisach znajdują się szczegółowe informacje na temat składników, działania, przeciwwskazań lub zaleceń po wykonaniu zabiegu. Przekaż je swoim klientom i kompleksowo przeprowadź przez bezpieczny proces odnowy skóry.

This entry was posted by in Bez kategorii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *