Rewitalizacja skóry w nowoczesny sposób – biostymulatory tkankowe

Brak komentarzy

poli

Niektórych procesów nie da się zatrzymać, ale można skutecznie je spowolnić. Tak jest między innymi z procesem starzenia się skóry. Jeśli Twoi klienci szukają skutecznych i najnowszych sposobów na odmłodzenie ciała, lifting, modelowanie kształtu twarzy lub redukcję blizn, zapoznaj ich z biostymulatorami tkankowymi. Ich składnikiem są m.in. polinukleotydy, czyli fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, kompatybilne z organizmem człowieka.

Czym są biostymulatory tkankowe? 

To prawda, że na rynku medycyny estetycznej jest wiele sposobów, aby pobudzić fibroblasty do wytwarzania kolagenu i elastyny Jednak rozwijająca się wiedza i technologia pozwala tworzyć sposoby coraz bezpieczniejsze i bardziej przyjazne skórze. Paradoksalnie, rozwój ten oznacza skierowanie się w stronę większej naturalności. 

Stymulatory tkankowe to preparaty oparte na odpowiednim stężeniu kwasu hialuronowego, aminokwasów i innych związków (np. na hydroksyapatycie wapnia), które wprowadza się pod skórę za pomocą strzykawki. Wspomniany hydroksyapatyt wapnia stosowany w stymulatorach ma postać małych cząsteczek, które rozkładają się równo w obrębie hydrożelu. W rezultacie cząsteczki są stabilne i nie przemieszczają się.

Poza tym zawarte w stymulatorach polinukleotydy pobudzają tkanki do regeneracji, przyspieszają produkcję kolagenu i likwidują wolne rodniki, czyli cząsteczki odpowiedzialne np. za powstawanie chorób i przyspieszone starzenie się skóry.

Stymulatory tkankowe a wypełniacze i mezoterapia igłowa

Stymulatory tkankowe nie są klasycznymi wypełniaczami, więc ich zastosowanie nie powoduje powiększenia objętości tkanek skóry. Aby jeszcze lepiej to zobrazować, warto porównać zabieg do mezoterapii igłowej. W mezoterapii wykorzystuje się podanie preparatów płytko, do powierzchniowych warstw skóry. Celem jest wypełnienie wybraną substancją (np. witaminą C lub kwasem hialuronowym) miejsc, w których tych substancji brakuje.  Biostymulatory nie wypełnią braków, ale spowodują, że tkanki zaczną na nowo pracować – w sposób naturalny będą wytwarzać niezbędne do regeneracji skóry substancje, takie jak opisywany na początku kolagen czy elastyna. 

Dla kogo stymulatory tkankowe? Jakie są wskazania do zabiegu?

Jako hurtownia medycyny estetycznej proponujemy stymulatory: Profhilo, Nucleofill Medium, Nucleofill Strong, Crystalys CaHA, Neauvia STIMULATE i Neauvia INTENSE STIMULATE MAN. W opisach poszczególnych produktów znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące ich składu, techniki podania, uzyskiwanych efektów i innych właściwości. Warto zwrócić uwagę szczególnie na innowacyjną linię produktów Nucleofill, które bazując na naturalnych polinukleotydach, skutecznie rewitalizują i liftingują skórę niezależnie od jej rodzaju. Efekty są bardziej trwałe niż w przypadku standardowych metod. 

Wymienione biostymulatory znajdują zastosowanie w przypadku: 

  • wzmacniania i zagęszczania skóry,
  • redukcji zmarszczek, 
  • likwidacji efektów zapadniętych policzków (potocznych “chomików”), 
  • wygładzenia linii w okolicach ist, 
  • wysmuklenia rysów twarzy, 
  • nadawaniu biorewolumetrii, 
  • zwiększeniu sprężystości skóry, 
  • niwelowaniu bruzd nosowo-wargowych.

Skąd tak szeroki zakres działania? Kluczem do sukcesu są wspomniane polinukleotydy.  Odpowiadają za naturalną biorewitalizację i odbudowują tkanki w bezpieczny sposób. Poza tym przyczyniają się do wiązania wody, co zwiększa stopień nawilżenia skóry. 

Cały przebieg zabiegu ze stymulatorami tkankowymi jest dla pacjenta bezpieczny i komfortowy. Z reguły nie trzeba wykonywać znieczulenia, a liczba powtórzeń dla uzyskania najlepszego efektu jest niewielka. W przypadku przykładowego produktu Profhilo wystarczą 2 zabiegi w odstępie 30 dni. 

Biostymulatory tkankowe do zamówienia w Amgroup

Biostymulatory tkanki to produkty, z których korzystają współcześnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Naturalne pobudzenie fibroblastów do wytwarzania kolagenu i elastyny (polinukleotydami) jest bezpiecznym rozwiązaniem, alternatywnym do zastosowania skalpela czy wprowadzaniu botoksu. Zamów stymulatory w naszej hurtowni Amgroup i zaproponuj je klientom w swoim gabinecie

This entry was posted by in Bez kategorii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *